Palauni Ma Sun NFL Combine Stats
Guard | Oregon | Pac-12 Conference | Division I-FBS

Player Info
| First Name: | Palauni |
| Last Name: | Ma Sun |
| Nickname: | |
| Position: | Guard |
| College: | Oregon |
| Draft Class: | 2007 |
| Draft Age: | N/A |
Measurables
| Height: | 77.13 inches |
| Weight: | 319 pounds |
| BMI: | 38.61 |
| Arm Length: | 33.75 inches |
| Hand Size: | 10.25 inches |
| Wingspan: | (N/A) inches |
| Birthdate: | (N/A) |
NFL Combine Scores
| 40 Yard Dash: | 5.89 seconds | 40 Yard (MPH): | 13.89 (MPH) |
| 20 Yard Split: | 3.34 seconds |
| 10 Yard Split: | 2.01 seconds |
| Bench Press: | 22 reps (225 lb) |
| Wonderlic: | (N/A) (0-50) |
| QB Ball Velocity: | (N/A) (MPH) |
| Vertical Leap: | 24.5 inches |
| Broad Jump: | 91 inches |
| 20 Yd Shuttle: | 5.01 seconds |
| Three Cone: | (N/A) seconds |
| Shuttle Split: | (N/A) seconds | 60 Yd Shuttle: | (N/A) seconds |
| Four Square: | (N/A) seconds |
Pro Day Scores
| Pro Day Date: | 3/8/2007 |
| 40 Yard Dash: | 5.72 seconds |
| 40 Yard (MPH): | 14.3 (MPH) |
| 20 Yard Split: | 3.31 seconds |
| 10 Yard Split: | 1.90 seconds |
| Bench Press: | (N/A) reps (225 lb) |
| Vertical Leap: | (N/A) inches |
| Height: | 77.13 inches |
| Weight: | 319 lbs |
| Broad Jump: | (N/A) inches |
| Hand Size: | (N/A) inches |
| Arm Length: | (N/A) inches |
| 20 Yd Shuttle: | 5.00 seconds |
| Three Cone: | 8.25 seconds |
Percentiles by Size and Position
| Event | Event Score | % By OG | % By Size |
| Height | 77.13" | 84.9 | -- |
| Weight | 319 lbs | 75.4 | -- |
| Hand Size | 10.25" | 70.9 | 57.1 |
| Arm Length | 33.75" | 70.3 | 48.8 |
| 40 Yd | 5.89 sec | 0.6 | 0 |
| 20 Yd | 3.34 sec | 0.8 | 0 |
| 10 Yd | 2.01 sec | 1 | 0 |
| Bench | 22 reps | 27.3 | 34.3 |
| Vertical | 24.5" | 14.2 | 12.5 |
| Broad Jump | 91" | 6.3 | 9.2 |
| Shuttle | 5.01 sec | 11.5 | 21.9 |
| 3 Cone | (N/A) sec | -- | -- |
| 60yd Shuttle | (N/A) sec | -- | -- |
Prep Recruiting Combine Scores
| Event: | (N/A) |
| Position: | (N/A) |
| 40 Yard Dash: | (N/A) seconds |
| 40 Yard (MPH): | (N/A) (MPH) |
| 20 Yd Shuttle: | (N/A) seconds |
| Height: | (N/A) inches |
| Weight: | (N/A) lbs |
| Vertical Leap: | (N/A) inches |
| Power Throw: | (N/A) feet |
| SPARQ Score: | (N/A) |
Combine Grade (beta)
F
Overall Rating:
18
Max 100
| Size Rating: | 79/100 |
| Speed Score: | (N/A)/100 |
| Agility Score: | 19/100 |
| Quickness Score: | 13/100 |
| Strength Score: | 25/100 |
Guard Success Factors (beta)
![]() | 26 or more 225lb Bench Press repetitions |
![]() | 4.70 or faster Shuttle Drill time |
![]() | Broad Jump 102 inches or better |
![]() | Vertical Leap of 30 inches or higher |
